Základní informace

Jméno a příjmení: Stanislav Bíza
Datum narození: 18. 10. 1981
Zaměstnání: Diagnostický technik

Něco navíc:
svátek: 7. května
oblíbená hudba: disko, rock, pop, ale i jiné….
oblíbené jídlo: steak
oblíbené pití: čepovaná kofola
oblíbené pití (alko): domácí červené víno
oblíbená barva: vínově červená

oblíbený doplněk stravy od Nutrendu: Regener
oblíbený typ závodu: silniční závod
typ handbike: Sopur Shark S (zatím)
jak dlouho žiji s postižením: 3 roky

Realizační team:

Manažer:PEPE´S GYM
Ing. Zbyněk Háder
Kondiční trenér: 
Marek Svoboda, Milan Bohdálek
Masér:
Milan Bohdálek
Výživový specialista a fyzioterapeut:
Hanka Žižková

Stručný přehled mého života

          Jmenuji se Stanislav Bíza a pocházím z krásné obce Starovičky, v roce 1981 jsem započal svou životní pouť v Hustopečské porodnici. Po absolvování školky a základní školy jsem nastoupil na učňovské studium v oboru automechanik, to jsem úspěšně zakončil v roce 1999. Po vykonaní roční vojenské služby ve VÚ Mikulov, jsem nastoupil jako automechanik v rodinné firmě Truck centrum Bízovi, kde jsem pracoval až do mého úrazu v roce 2005. V současné době pracuji ve stejné firmě, ale již na pozici diagnostického technika.

Úraz v roce 2005

          Jelikož mě celý život přitahovalo vše co létalo, tak jsem se v roce 2005 zúčastnil výcvikového kurzu paraglidingu, jakožto sportu využívajícího pouze padákového křídla a stoupajících teplých vzdušných proudů. Bohužel při navijákovém startu se mi zbortil vrchlík padáku a já spadnul z výšky cca 20 metrů na travnatou plochu letiště. Po převozu do nemocnice mi byla provedena operace páteře s následným verdiktem, upoutání na invalidní vozík.

Následná rehabilitace

          Po dalších stabilizačních operacích a krátkém pobytu v Úrazové nemocnici Brno jsem byl převezen do Rehabilitačního zařízení Hrabině. Zde jsem strávil půl roku a učil se vše od začátku. Oblékání, přesuny na vozík, ovládání vozíku a další.

Návrat domů

          V únoru 2006 jsem byl propuštěn domů. První měsíce jsem věnoval pouze obíhání různých úřadů, doktorů a zase úřadů. Úpravě bydlení a vůbec adaptaci na novou situaci doma. Podařilo se mi pořídit osobní automobil na ruční ovládání, což mě zase o kousek posunulo v mé samostatnosti.

Soubory ke stažení:

You can do anything!

Home O Standovi Kalendář Handbike Sponzoři Galerie Kontakt