Mistrovství světa Dánsko 2011

Mistrovství světa Dánsko 2011

Termín: 20. 11. 2011 - 20. 11. 2011

Vrcholný podnik célé závodní sezóny, i takto by se dalo shrnout letošní MS handbike v Dánsku...

Dobrá parta lidí, kterou tvořila naše část reprezentačního týmu dorazila na místo konání závodu s dostatečným časovým předstihem pro důkladné prozkoumání trati. Tato letošní Mistrovská trať byla náročná nejen profilem, ale i svou techničností v různých spletitých zatáčkách. Po jejím důkladném projetí a snad i částečném natrénování trati jsem s velkým nadšením vyrážel do prvního závodu.

Časovka, moje parádní disciplína, se rozjela velice rychle, až jsem si zapomněl zapnout tachometr. Tohle mě sice vyvedlo trocho z míry, ale pokračoval jsem v tvrdém boji o vteřiny. Do závodu jsem se snažil dát opravdu vše a po první půlce jsem myslel i na první desítku, bohužel nezopakoval jsem dobrý výsledek ze Světového poháru ve Španělském Seville, kde se mi časovka povedla zajet výborně. Po projetí cílem jsem z posledních sil zjistil, že jsem dokončil na 13. místě.

Následující den patřil odpočinku a sledování závodu stojících reprezentačních kolegů. Byl jsem rád za tento den volna a věřil jsem, že mi pomůže v dlouhém hromadném závodě, který nás čekal další den.

Hromadný závod na šedesát kilometrů nedával moc šancí na sólový závod a já nechtěl zůstat osamocen po celý závod. Proto jsem se snažil držet co nejdéle s vedoucí skupinkou, což jsem svou chybou v jedné z technických pasáží nezvládl a ztratil kontakt s pelotonem, dlouho jsem jel na chvostu pelotonu a snažil se jej zpět dotáhnout. Po dalších bojovných kilometrech jsem dorazil alespoň svého kolegu Zbyňka Švehlu. Ovšem snaha o nějakou spolupráci se minula účinkem a tak jsme po dalším okruhu jeli každý svůj závod. Do cíle jsem dorazil v přesně té situaci, ve které jsem být nechtěl, a to sám. Závod jsem dokončil na 17. místě s velkým zklamáním nejen sebe, ale i svého trenéra.

Po tomto závodě jsem se opravdu těšil na třetí závod, kterým měla být společná štafeta handbiků. Měl to být první start Českého týmu handbiků na MS. Teď z odstupem času je jasné, že jsme měli na dosah dobré umístnění, určitě zatím né medailové, ale dobré určitě. Škoda, že někteří, jak je nazvat "závodníci-politici", nechtějí respektovat předem daná pravidla hry a snaží se nátlakem dosáhnout svého prospěchu. Díky těmto lidem, jmenovat je nebudu, přijde mi to zbytečné, se celá naše štafeta zrušila. Škoda toho, škoda závodu, škoda mluvit...

 

Mějte se Staňa :-)

 

You can do anything!

Home O Standovi Kalendář Handbike Sponzoři Galerie Kontakt