EHC Rosenau

EHC Rosenau

Termín: 15. 4. 2012 - 15. 4. 2012

První start v nové sezóně jsem absolvoval v krásném, ale chladném Alsasku. Francouské jarní počasí přivítalo velkou spoustu závodníků, na tyto prestižní závody...

Snad všemi očekávaný první závod evropského poháru jsem spolu s kolegou Michalem Šiškou absolvoval 7. dubna. Nechci přikládat význam datu a číslu sedm, ale nějaké to štěstí mi přineslo... I když to byla spíše mými trenéry správně zvolená zimní příprava, která se zúročila při tomto prvním závodě.

Pozitivně naladěn jsem vstupoval do závodu, kde moje startovní pozice nebyla jednoduchá. Nenasbírané body z loňského ročníku mě na startovním roštu řadily někde do šesté řady. To z celkového počtu kvalitních soupeřů, kterých zde bylo celkem pět a šedesát neukazovalo na velké šance. Závod v Rosenau je rovinatý, takže velice rychlý a při otočkách na kruhových objezdech se rychlost ještě násobí.  

Po startu a rozjetí této masy se mi sice podařilo předstihnout několik závodníků, ale na první skupinu, která byla velice rychle roztrhána jsme již nedosáhl. V druhé velké skupince, ve které jsme bojovali o 10. až 25. místo vznikali velké boje a závod tak nabyl na zajímavosti.
Čtyřicet čtyři kilometrů dlouhý závod jsem nakonec dokončil na 21. místě, čas jsem si oproti loňskému závodu vylepšil skoro o dvě minuty. Bohužel jsem se v závěrečném spurtu neměl kudy dostat do předu a v průjezdu cílem mi tak chybělo na jedenácté místo jedna vteřina a možná i více drzosti nebo odřených loktů.

Staňa :-)

 

You can do anything!

Home O Standovi Kalendář Handbike Sponzoři Galerie Kontakt